Kodėl baigiasi šarvų galiojimo laikas?
Politiniams teroristiniams incidentams didėjant ir nuolat didėjant, apsaugos priemonės pamažu pateko į visuomenės akiratį. Susidūrę su tiek daug pasirinkimų, žmonės visada atsižvelgia į daugelį veiksnių, vienas iš kurių yra apsauginio produkto galiojimo laikas.
Tada kodėl baigiasi šarvų galiojimo laikas? Kiek laiko tarnauja kūno šarvai? Štai šių klausimų interpretacijos.
Visi apsauginiai gaminiai yra pagaminti iš vienos ar kelių medžiagų, o laikui bėgant visos medžiagos palaipsniui sensta, o konstrukcijos savybės ten pamažu blogės. Tuo pačiu metu visos medžiagos turi specifinių struktūros ir stabilumo savybių. Todėl visi apsauginiai produktai turi galiojimo laiką ir galiojimo laikas visada skiriasi priklausomai nuo medžiagos. Daugelis žmonių mano, kad šarvai turi išlikti naudingi savo galiojimo laikotarpiu, tačiau taip nebuvo. Apsauginį neperšaunamų gaminių poveikį garantiniu laikotarpiu įtakoja daugelis veiksnių, tokių kaip medžiaga, naudojimo dažnumas, priežiūra ir gaminio dydis.
1.Material
Šarvų medžiaga yra vienas iš svarbių veiksnių, turinčių įtakos jų tarnavimo laikui. Kaip ir visos organinės medžiagos, medžiagos, naudojamos neperšaunamiems gaminiams gaminti, laikui bėgant palaipsniui blogės, todėl sumažės jų veikimas. Skirtingos medžiagos turi skirtingą struktūrą ir stabilumą, todėl iš skirtingų medžiagų pagamintos liemenės turi skirtingą galiojimo laiką. Dabar šarvai gali būti pagaminti iš daugybės medžiagų, tokių kaip kevlaras, PE, plienas, keramika ir kt., be to, jų tarnavimo laikas skiriasi.
Pavyzdžiui, minkšti šarvai genda daug greičiau nei kieti ir yra ypač pažeidžiami karščio ir drėgmės (kai minkštas šarvas yra visiškai prisotintas vandens, jį reikia nedelsiant pakeisti). PE šarvai visada pasižymi stipresniu atsparumu aukštai temperatūrai nei kevlariniai šarvai.
Kieta šarvų plokštė
2. Naudokite dažnį
Naudojimo dažnumas taip pat yra svarbus veiksnys, turintis įtakos apsaugos priemonių eksploatavimo trukmei. Pavyzdžiui, neperšaunamas liemenes, palyginti su retkarčiais naudojama neperšaunama liemene, dažnai naudojamos liemenės našumas visada sumažėja, nes naudojant apsaugines priemones paprastai šiek tiek nusidėvi, dėl to sutrumpėja jų tarnavimo laikas.
3.Maintenance
Tai, kaip prižiūrėsite šarvus, taip pat turės įtakos tam, kiek laiko bus galima naudoti. Kai kuriuos šarvus dėl jų medžiagų reikia laikyti tam tikroje aplinkoje.
Pavyzdžiui, plačiai naudojama Kevlar neperšaunama liemenė ir plokštelės turi būti laikomos, kad išvengtumėte tiesioginio kontakto su saulės spinduliais ir vandeniu. Ilgalaikis kontaktas su vandeniu labai sumažins jų apsauginį poveikį, o vėliau ir tarnavimo laiką. Be to, liemenę turite laikyti tokioje vietoje, kurioje ji galėtų ilsėtis lygioje padėtyje.
4.Size
Paskutinis dalykas, kuris labai įtakoja šarvų tarnavimo laiką, yra jų tinkamumas. Dėvėdami laisvą neperšaunamą liemenę, žmonės per daug įtemps balistines plokštes, nes jos galės judėti dėklo viduje, o ne prispausti prie kūno. Jei neperšaunama liemenė kam nors yra per ankšta, liemenė gali susiglamžyti ir sugadinti balistines plokštes. Taigi, svarbu, kad vilkėtumėte jums tinkančią liemenę ir prireikus atliktumėte kai kuriuos pakeitimus, kad sumažintumėte jų žalą ir padidintumėte jos apsauginį poveikį.
Nežinodami, kaip pirkėjai naudoja ir prižiūri savo gaminius, gamintojai negali pažadėti tikslaus galiojimo pabaigos. Daugelis jų atliks gaminių veikimo bandymus ir nurodys bendrą laiko intervalą. Taigi, ant gaminių visada yra etiketė: „galioja per galiojimo laiką be tyčinio pažeidimo“. Paprastai kalbant, gamintojų žadėtas garantinis laikotarpis nėra labai ilgas, paprastai 3–5 metai, nes suteikus vartotojui ilgą garantinį laikotarpį, gamintojas dažnai atveria galimus ieškinius, tada padidina draudimo išlaidas, todėl padidėja draudimo kaina. galutinė produkto kaina. Todėl gali būti, kad pasibaigusio galiojimo apsaugos įranga vis dar turi gerą apsauginę galią. Nepaisant to, mes vis tiek siūlome laikytis gamintojo pateiktų galiojimo terminų, nepaisant to, ar jūsų liemenė turėtų tarnauti ilgiau. Tai gali būti gyvybės ir mirties klausimas.